Gabinet Stomatologiczny Kraków
loader

Ortodoncja jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem wad zgryzu i wad szczękowo- twarzowych u dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Leczenie może wpływać nie tylko na poprawę warunków zgryzowych, a także na delikatną zmianę ułożenia warg, policzków oraz zmianę proporcji nosowego do szczękowego odcinka twarzy. Nie wpłynie natomiast na zmianę rysów twarzy.

Dzisiejsze możliwości ortodoncji pozwalają na leczenie prawie w każdym wieku. Już od najmłodszych lat można zapobiegać złym nawykom mogącym powodować w przyszłości nieprawidłowy zgryz. Niektóre wady, wcześnie zdiagnozowane pozwalają na efektywne wyleczenie w młodym wieku. Niepodjęcie leczenia może skutkować znacznym pogłębianiem się wad wraz z wiekiem, a także pogorszeniem estetyki twarzy. W naszym gabinecie ortodontycznym zajmujemy się edukacją rodziców i dzieci odnośnie złych nawyków, a także pomagamy w zapobieganiu powstawania wad. Jeśli niedoskonałości już się ujawniły, ortodonta przystępuje do leczenia.

U dorosłych leczenie ortodontyczne może budzić duże wątpliwości. Obecnie jesteśmy w stanie poprawić  warunki zgryzowe u pacjentów w różnym wieku. Leczenie odbywa się za pomocą aparatów stałych. Przez przyłożenie niewielkich sił, podczas terapii dochodzi do zmiany położenia zębów, dzięki czemu można uzyskać prawidłowe stosunki międzyzębowe. Spowoduje to poprawę funkcji żucia, często także ułatwi higienę, a przede wszystkim zapewni każdemu piękny uśmiech. Na konsultacji ortodonta pomoże państwu zrozumieć istotę leczenia, wytłumaczy na czym będzie ono polegać, a także opracuje możliwy plan leczenia odpowiedni dla indywidualnych warunków zgryzowych, które panują w jamie ustnej pacjenta. Dla pacjentów, którzy boją się niekorzystnej estetyki w trakcie leczenia oferujemy aparaty estetyczne, które są prawie niewidoczne. Zapewniają one duży komfort estetyczny, a także psychiczny dla pacjenta.


 
 

NASZA KLINIKA

CMPdent
30-106 Kraków
ul. Bolesława Komorowskiego 12, piętro III
tel. 661 873 493
kontakt@cmpdent.pl