Gabinet Stomatologiczny Kraków
loader

Wszyscy pragniemy mieć piękny uśmiech. Dla wielu z nas jest to równoznaczne z prostymi zębami. Jeżeli już od dawna myślisz o leczeniu ortodontycznym, ale przeraża Cię widoczny oraz długotrwały proces leczenia to mamy coś specjalnie dla Ciebie.
Uproszczony lingwalny system ortodontyczny 2D IDEA-L to system , który pozwala na leczenie ortodontyczne w przednim odcinku łuku zębowego małych oraz umiarkowanych stłoczeń*.
Cały aparat znajduje się na wewnętrznej powierzchni zębów i obejmuje zęby przednie. Odcinki boczne łuku zębowego nie ulegają zmianie. Czas leczenia jest krótki, ponieważ najczęściej trwa 4-6 miesięcy. Wizyty kontrolne odbywają się standardowo co 4- 8 tygodni. Po zakończeniu leczenia niezbędny jest okres ustabilizowania wyników leczenia poprzez zastosowanie aparatu retencyjnego.
Jest to system specjalnie stworzony dla pacjentów, którym bardzo zależy na estetyce leczenia lub ze względu na rodzaj wykonywanej  pracy nie mogę pozwolić sobie na zwykły aparat (nawet wysokoestetyczny). Ze względu na językowe/podniebienne umieszczenie wszystkich elementów aparatu, nikt z otoczenia nie zorientuje się, że pacjent jest w trakcie leczenia ortodontycznego. 
W naszej klinice leczenie uproszczoną metodą lingwalną będzie dostępne już od  1 stycznia 2017 roku. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pacjentów na pierwszą wizytę konsultacyjną.

*Niestety metoda ta nie jest odpowiednia dla każdego typu wady. Decyzje odnośnie zastosowania takiego systemu ortodontycznego podejmuje lekarz prowadzący. 

 
 

NASZA KLINIKA

CMPdent
30-106 Kraków
ul. Bolesława Komorowskiego 12, piętro III
tel. 661 873 493
kontakt@cmpdent.pl